Gehackt worden is echt geen pretje. Onbekenden hebben toegang tot je persoonlijke gegevens. Gebruik je een te makkelijk wachtwoord, dan is het hacken eenvoudig. Dit gebeurd ook wanneer een bedrijf of dienst de wachtwoorden onzorgvuldig bewaard.
Wachtwoorden van 3,3 miljoen Nederlanders liggen op straat
Een grote hoeveelheid e-mailadressen en 3,3 miljoen wachtwoorden van Nederlanders liggen op straat. Ze blijken sinds eind vorig jaar betrekkelijk eenvoudig in te zien in lijsten die online circuleren. Een hacker, d0gberry maakt ze vandaag via een speciale zoekmachine haveibeenpwned zelfs nog toegankelijker: een soort ‘Google’ voor wachtwoorden.
Met zijn zoekmachine kun je in bijna 4,9 miljard gestolen records kijken of je credentials ooit bij een website zijn gestolen.
Op 30 maart 2018 heeft het AD bekend gemaakt dat wachtwoorden van 3,3 miljoen Nederlanders op straat liggen.
Hoe weet ik of mijn wachtwoord is gelekt?
Op de website haveibeenpwned kun je controleren in welke lekken en hacks jouw e-mail voorkomt. Wil je ervoor zorgen dat je gegevens veilig zijn? Mocht je E-mailadres in de zoekmachine voorkomen is het zeer raadzaam om je wachtwoord te veranderen.
De gegevens zijn waarschijnlijk afkomstig uit tientallen grote datalekken van de afgelopen jaren.
Onder meer van LinkedIn, Dropbox, Playstation, Uber, ebay, Adobe, Plex, Yahoo, Twitter
enz, enz